Cestování s námi

V letošním roce jezdíme do Rumunska, na Ukrajinu, do Černé Hory, na Korsiku a do Provence. Příležitostně také nabízíme dopravu společně se zájezdy CK Alpina i do jiných zemí, kterou zveřejňujeme zejména v průběhu sezony.

Některé autobusy vozí i přívěs na kola, po domluvě s námi je tedy možná i přeprava kol. Kola jsou přepravována na speciálním krytém vleku, konstruovaném s ohledem na minimalizaci možnosti jejich poškození. Kola jsou v horizontální nebo svislé poloze přichycena za rám ke konstrukci vleku gumicukem nebo držákem. Přední i zadní kolo je fixováno v kolejnici a navíc je ještě v horní řadě přichyceno řemínkem. Na Ukrajinu, kde platí zákaz tažení vleku autobusem, a výjimečně jinam přepravujeme kola přímo v autobuse. Pokud v buse přepravujeme menší množství kol, používáme tzv. cyklovaky.

Zastavit je možné kromě obvyklých zastávek na požádání i na jiných místech při cestě, pokud to umožní dopravní předpisy a poloha daného místa (kvůli bezpečnému parkování a „výsadku“ lidí a zavazadel). V případě, že chcete vystupovat či nastupovat jinde, tak s námi předem zkonzultujte, je-li to možné. U cyklistů bohužel není nástup a výstup po cestě možný, jelikož je nakládání kol na vlek časově náročné (rozplachtování a zaplachtování vleku může zabrat i 30 minut).

Jezdíme nejrůznějšími typy autobusů, které nám zajišťují naši smluvní dopravci. Na Ukrajinu a do Rumunska jezdí většinou novější Karosy nebo jejich ekvivalent, protože jiné autobusy to nezvládnou (ostré zatáčky, nízké tunely, špatné silnice). Do Černé Hory, Francie, na Korsiku a obecně do zemí západní Evropy zpravidla jezdí zahraniční autobusy s WC. Všechny autobusy jsou klimatizované.

Zasedací pořádek do autobusu vždy předem chystáme. Pokud máte na na dopravě nějaké spolucestující, se kterými byste chtěli sedět pohromadě, příp. máte požadavek na sezení vpředu z důvodu nevolnosti, určitě nám napište. Bude-li to možné, rádi vám vyhovíme.

Nejpozději dva týdny před odjezdem vám e-mailem pošleme závěrečné informace k dopravě. Najdete v nich instrukce k odjezdu a další užitečné rady. Pokud uvedený e-mail neobdržíte do 10 dnů před odjezdem, dejte nám vědět.

Naše dvě linky: Jihoalpský expres a Karpatský expres, se kterými bylo možné s námi v minulých letech cestovat do Itálie, Rakouska, Slovinska, do Alp, na Sardinii a do Řecka, už nejezdí.

Comments are closed