Doprava do Rumunska


Aktualizace: V letošním roce dopravu do hor nenabízíme. Děkujeme za pochopení.


Společně se zájezdy do Rumunska od CK Alpina máte možnost se dostat až do podhůří rumunských hor. Trasy a výstupní a nástupní místa jsou vždy předem dané dle zájezdu. Termíny není možné kombinovat mezi sebou a každý spoj tam je vázán i na spoj zpět.

Nejčastější zastávky jsou: Arad, Oradea, Deva, Simeria, pohoří Rodna, Maramureš, Apuseni, Retezat, Fagaraš, Vilcan a zpět …

CENY

1900 Kč obousměrná doprava jen do Aradu, Timisoary nebo Oradei
2200 Kč obousměrná doprava někam dál
1000 Kč příplatek za přepravu kola
150 Kč příplatek za další zavazadlo či překročení váhy

V ceně přepravy je 1 zavazadlo do 20 kg + jedno malé příruční zavazadlo do 5 kg, překročení váhy nebo další zavazadlo je nutno nahlásit předem, abychom se do busu vešli. Přeprava kola je možná pouze po předchozí domluvě.

TERMÍNY

Číslo Odjezd z ČR Odjezd z Rumunska Pohoří Rezervace
255 27.6.2020 5.7.2020 Apuseni Rezervovat
257 29.8.2020 5.9.2020 Vilcan a Retezat Rezervovat
Další termíny dopravy přidáme podle obsazenosti zájezdů do Rumunska. V případě zájmu o jiné termíny nás také můžete kontaktovat.

TRASA

Trasy dopravy jsou různé podle jednotlivých termínů:

  • č. 255 (Apuseni) – tam: Brno 19:00, Oradea 4:00 CET, Sacuieu 6:00 CET (pohoří Vladeasa), Rachitele 7:00 CET (pohoří Trascau); zpět: Girda de Sus (pohoří Bihor) 13:30 CET, Oradea 21:30 CET (příjezd do Brna 7:00)

Pravidelné zastávky v ČR a SR

Směr Brno – Rumunsko

Čas a místo odjezdu upřesníme v závěrečných informacích, které posíláme přibližně 2-3 týdny před odjezdem, zde uvedené časy jsou pouze přibližné.

Směr Rumunsko – Brno

Nástupní místa i časy na zpáteční cestu si upřesníte cestou do Rumunska v autobuse s průvodcem zájezdu. Při zpáteční cestě musíte být na nástupním místě minimálně 30 minut předem, počítejte ovšem s tím, že můžete čekat i déle. Výše uvedené časy jsou pouze přibližné. Prosíme, abyste respektovali čas určený průvodcem.

Zastávky se liší konkrétním zájezdem a záleží na domluvě s námi. V případě, že chcete vystupovat či nastupovat jinde, než zde uvádíme, předem s námi zkonzultujte, jestli je to možné!

Uvedené časy jsou pouze orientační, rozhodně je nemůžeme garantovat, během tak dlouhé trasy může dojít až k několikahodinovým odchylkám. Na hranicích s Rumunskem se čeká většinou kolem půl hodiny.

Více informací o Rumunsku a rumunských horách: Cestování po Rumunsku (příroda, lidé, hory),  Doprava v Rumunsku, Oradea


Využijte dopravu do Rumunska nebo můžete vyzkoušet zájezdy CK Alpina do Rumunska se zaměřením na přechody hor, turistiku a cyklistiku

alpina_728x90_rumunsko04

Comments are closed