Cestování po Rumunsku (příroda, lidé, hory)

Základní informace o Rumunsku a jeho horách

Nepřeberné množství krás, zachovalá a čistá příroda, klid, svoboda pohybu, ideální pro romantiky a čisté duše. V Rumunsku je na šedesát pohoří, kde se můžete zcela volně pohybovat se svým stanem mezi dobrými horaly a pastevci. Vyplatí se i cesta na pobřeží Černého moře, případně do delty Dunaje. V Rumunsku se nejsnáze přiblížíte ke skutečnému nestrojenému dobrodružství, budete si připadat jako skuteční cestovatelé.

A skutečně, cestování po Rumunsku, putování po rumunských Karpatech, poznávání místních poměrů, zvyků a vztahů lidí k sobě navzájem Vás nejen mnohému naučí, ale připraví Vás pro cesty i do vzdálenějších končin planety, naučí Vás větší samostatnosti pro život samotný. Ještě dlouho bude tato krásná země díky zachovalosti původních poměrů v nádherné horské přírodě lákadlem pro dobrodruhy.

Jarní deštivé počasí uvnitř karpatského oblouku trvá obvykle kolem dvou týdnů a končívá v polovině června.

Literatura o rumunských Karpatech

Kvalitních knih pro cestovatele se zájmem o rumunské hory je málo. Zde jsou některé z nich:

  • Brandos Otakar, Balaj Kamil a spol. (2009): Rumunské Karpaty, turistický průvodce – Rumunské Karpaty nepřímo navazují na publikaci Rumunské hory I. Ucelená publikace o více i méně známých pohořích jako jsou Rodna, Calimani, Retezat, Fagaraš, Piatra Craiului, Apuseni, Bukovina,… Vedle popisů hřebenových přechodů tady naleznete množství praktických informací o dopravě, ubytování, cenách, celních formalitách atd. atd., ale také velké množství fotografií a především podrobné barevné hřebenové mapy.
  • Bulička Michal (2002): Rumunské Karpaty – zdařilý průvodce po rumunských horách.
  • Nevrlý Miloslav: Karpatské hry – legendární kniha nejen o Rumunsku. Malá knížka o velkých životních radostech, rumunských Karpatech, patřících k nejkrásnějším horám v Evropě, o hrách, jimiž je třeba se řídít celý život, aby si člověk co nejčastěji uvědomoval své štěstí. Jsou zároveň romantickým průvodcem 36 pohořími v Rumunsku.

Odkazy

http://www.karpaty.net/rumunsko/rumunsko.htm
http://rumunsko.orbion.cz/
http://www.hedvabnastezka.cz/zeme/evropa/rumunsko/pruvodce/
http://rumunskem.cz/
http://www.banat.cz/

Několik fotogalerií z Rumunska:

http://rumunsko.mysteria.cz/
http://speleo.obloha.cz/rumunsko2006

Rumunské a jiné zahraniční weby:

http://www.romaniatourism.com/index.html
http://www.turismdelta.ro/
http://www.turism.ro/
http://www.geoturism.ro/
http://www.cffviseu.ro/de/index.html


Využijte dopravu do Rumunska nebo můžete vyzkoušet zájezdy CK Alpina do Rumunska se zaměřením na přechody hor, turistiku a cyklistiku

alpina_728x90_rumunsko04

 

 

Comments are closed