Doprava v Černé Hoře

Černá Hora – cestování vlaky a autobusy (jízdní řád, jízdné a další informace)

Náš autobus Balkánský expres přijíždí do Černé Hory do Žabljaku kolem 16 hodin místního času a odjíždí zpět z do ČR z Kolašinu mezi 13-14 hodinou. Žabljak je výchozím místem do pohoří Durmitor a Kolašin do pohoří Bjelasica a Sinjajevina, nebo je také možné se odtud dostat vlakem až na pobřeží Jadranu. V Kolašinu se nachází zastávka vlakové trati z Bělehradu do Baru, z něhož vyplouvají trajekty do Slovinska, Itálie i Řecka.

Černá Hora – cestování vlakem

Hlavní železniční koridor vede z Baru do Podgorice a odtud dále do Bělehradu. Vedlejší trasa je z Podgorice do Nikšiće. Cesta severně od Podgorice je považována za nejkrásnější v Evropě, jelikož trať vede náročným terénem po mostech, viaduktech a v tunelích, a tak jízda po ní nabízí nádherné výhledy. Cestování vlakem po Černé Hoře je poměrně levné, ale úroveň bývá nižší než u nás.

Zastávka vlaku v Kolašinu se nachází 2 km za městem směrem Plav/Andrijevica.

Jízdní řády najdete na: http://www.serbianrailways.com/

Odkazy na všeobecné informace o dopravě v Černé Hoře:
http://www.cernahora.net/o-cerne-hore/doprava/
http://budva.cz/cerna-hora-doprava.php

Černá Hora – cestování autobusem

Vzhledem k hornatému terénu a špatnému stavu silnic je jízda autobusem pomalejší. Řidiči vám zastaví na požádání i mimo zastávku nebo na mávnutí rukou. Cena za jízdné v Černé Hoře je přijatelná, přibližně stejná jako u nás. Pro skupiny 3-4 osob je výhodné při přepravě využít taxíky, u nichž je cena podobná ceně autobusu a můžete i smlouvat. Také téměř každý Černohorec s autem vás za smluvenou částku odveze, kam budete potřebovat.

Přes Žabljak nevede železnice, tudíž lze odtud cestovat hlavně autobusem. Centrální nádraží je umístěno před výjezdem z města směrem Nikšić a jezdí zde 2x denně spojení z/do Podgorice, 3x denně z/do Nikšiće, 4x denně z/do města Pljevlja (informace o aktuálních odjezdech na tel. čísle 89361318, 261474).

Zastávku autobusu v Kolašinu naleznete uprostřed mostu mezi Tarou a vjezdem do města. Dostanete se odtud do všech míst ležících na trase severně od Podgorice. Několikrát denně tu jezdí spoj z/do Podgorice a z/do Bijelo Polje (informace na tel. čísle 81867033).

 


Využijte dopravu do Černé Hory nebo můžete vyzkoušet zájezdy CK Alpina do Černé Hory se zaměřením na přechody hor, turistiku a cyklistiku

alpina_728x90_cernahora01

Comments are closed