Cyklistika na Korsice

Kolem Cap Corse

„U prvních domků stavíme kola a jdeme po jediné, hrubě dlážděné hlavní ulici. Ukazatel „Fontaine“ a později „Source“ nás vede tunýlky a schodišti mezi starobylými kamennými domy. Nechtěl bych být pirátem – dobyvatelem! Vyšplhat od moře dobrých tři stovky výškových metrů strmou pěšinou sluncem rozpálenými skalami a pak se drát úzkými průchody mezi domy, z nichž každý je pevností, to by nebylo snadné! Značení nás přivádí pod převislou, silně erodovanou skálu, porostlou opunciemi. Nepříliš vydatný pramen výborné studené vody vytéká do kamenného napajedla, po jehož stranách jsou kamenná koryta na praní prádla. Nádherné místo, vzbuzující němý obdiv a pokornou úctu!

Cestou zpět ke kolům jdeme mezi domky s maličkými zahrádkami, plnými rozkvetlých květin a dřevin. Hluboko pod námi na břehu moře leží Centuri-Port. Těšíme se z krásného výhledu. Vracíme se na hlavní silnici a sjíždíme do té kdysi docela významné obce.“

Jiří Jokl: Ostrov tisíce vůní – průvodce pro cyklisty na Korsice

Korsika – pohodová cykloturistika i náročná MTB cyklistika

Na své si na Korsice přijdou jak cyklisté silničáři, tak milovníci horské cyklistiky. Převahu zde mají hlavně horská kola, které umožní sjet ze silnice a dostat se po lesních cestách či stezkách do vnitrozemí a do míst, kam je těžké se jinak dostat. Nejzajímavější trasy se nacházejí na jihu ostrova – kolem Forêt de ľOspédale, Bavelly a na planině Coscione. Na severu Korsiky na Désert des Agriates mezi St-Florent a Ľlle Rousse vede pobřežní stezka a síť treků, které se vinou krásnou krajinou.

Vhodné období pro cyklistiku na Korsice

Optimální období pro cykloturistiku na Korsice je druhá polovina května a červen, kdy není ještě plná sezona, ale je již teplo, ostrov je v plném květu a všechny prameny a potoky mají dostatek vody. V horách je krásně i na podzim.

Mapy a knižní průvodce pro cyklistiku na Korsice

Pro cyklistiku jsou vhodné mapy Michelin 345 Local Corse-du-Sud, Haute-Corse v měřítku 1 : 150 000, podrobnější mapy IGN 73 (sever) a 74 (jih) v měřítku 1 : 100 000 a IGN TOP 25 1 : 25 000.

Cyklistům, směřujícím na tento ostrov, může dobře posloužit cykloprůvodce Korsikou od Jiřího Jokla – Ostrov tisíce vůní, který popisuje cyklistické trasy na Korsice.

 


Využijte dopravy na Korsiku nebo můžete vyzkoušet zájezdy CK Alpina na Korsiku se zaměřením na přechody hor, turistiku a cyklistiku

alpina_728x90_korsika_mix02

Comments are closed