Turistika na Korsice

Na ostrově Korsika se nachází krásné horské oblasti s hustou sítí turistických stezek, na nichž jsou umístěny dobře udržované turistické chaty. Nabízí se zde široký výběr různě obtížných tras, jak pro rodiny s dětmi, tak i pro milovníky náročných přechodů, kteří mohou zdolat nejznámnější turistickou trasu GR 20. Tento trek přetíná ostrov z Calenzany na severozápadě ke Conce na jihovýchodě, je dlouhý přes 160 km a patří k nejtěžším ve Francii. Na trase se vyskytují velká převýšení a přechod zabere alespoň dva týdny, je tedy vhodný jen pro zkušené turisty s dobrou fyzickou kondicí.

Turistický přechod hor – trasy GR 20 a další

Kromě GR 20 se zde nachází pět dalších dálkových tras – Mare e Monti z Calenzy do Cargese, Mare a Mare Nord z Moriani do Cagrese přes Corte, Mare a Mare Centre z Ghisonaccia do Ajaccia, Mare a Monti Sud z Porticcia do Propriana, Mare a Mare Sud z Propriana do Porta-Vecchia. Na těchto dobře udržovaných stezkách, zahrnující nádherné a takřka neporušené přírodní oblasti, se nacházejí ubytovny „gites d’etape“, kde se lze vyspat, vysprchovat, uvařit nebo si zakoupit i polopenzi.

Vysokohorská turistika na Korsice – Monte Cinto

Zkušení vysokohorští turisté mohou také zdolat nejvyší vrchol Korsiky Monte Cinto tyčící se do výšky 2706 m n. m. Pokud se rozhodnete vydat na náročnější trek, během kterého budete stoupat na nejvyšší vrcholy ostrova, nezapomeňte se něho řádně vybavit a zjistit si aktuální předpověď počasí.

Jednodenní turistické výlety na Korsice

Dále se můžete vydat jen na jednodenní výlety „sentiers de pays“, jejichž popis naleznete na letácích v informačních centrech, nebo na procházky mezi vesnicemi.

Roční období vhodné pro turistiku na Korsice

Ideální období pro turistiku na Korsice je brzké jaro a pozdní léto. Od června do září je dobré vydat se na túru co nejdříve ráno a skončit ji dříve než začne být odpolední horko.

Mapy a další informace o turistických trasách na Korsice

Pro pěší turistiku se jsou optimální mapy vydané IGN: zelená v měřítku 1 : 100 000, zelená v měřítku 1 : 50 000 nebo modrá v měřítku 1 : 25 000. V dobrých knihupectvích také seženete topografické průvodce vydané Parc Naturel Régional, v nichž najdete mapy, podrobný popis tras a další informace.

Popis jednotlivých tras na Korsice naleznete na: http://francie.orbion.cz/korsika/turisticka-trasa/
http://www.korzika.czechian.net/ (deník, fotografie a mapy Korsiky)
http://www.corsica.forhikers.com/ (průvodce po turistických trasách na Korsice, itineráře, mapy)
http://corsica.sweb.cz/mapcorse.html (mapa Korsiky)
http://korsika.unas.cz/ (naskenované mapy Korsiky)

 


Využijte dopravy na Korsiku nebo můžete vyzkoušet zájezdy CK Alpina na Korsiku se zaměřením na přechody hor, turistiku a cyklistiku

alpina_728x90_korsika_mix02

Comments are closed